Emeksensin Nasıl Çalışır?

Emeksensin, site üyelerinin kendi yarattıkları ürünler ile koleksiyon değeri olan nesneleri sergileyip satışa sunabileceği elektronik ticaret platformudur. Satışa sunulan tüm ürünler üyelerimiz tarafından listelenmektedir. Site aracılığıyla bir ürün satın aldığınızda ödemeyi Emeksensin'e göndermiş olursunuz. Bu işlem sonrasında ise satıcı ürünü kargo ile alıcıya yollar. Satın alınan ürün, alıcıya ulaşıp onaylandığı takdirde ödeme Emeksensin tarafından satıcı üyeye aktarılır.

Emeksensin'den nasıl satın alınır?

Talep ettiğiniz ürünü satın almak için Emeksensin'e üye olmanız gerekmektedir. Üyelik ücretsiz ve kolaydır. Almak istenilen ürün, "sepete ekle" düğmesine basılarak alıcının sepetine eklenir. Bu işlem sonrasında Emeksensin kredi kartı ile ödeme seçeneklerini alıcıya sunar. Emeksensin kredi kartı bilgilerinizi kayıt altında tutmaz, sadece bankadan gelen onaya göre işlem yapar. Emeksensin yöneticileri dahil kimse kredi kartı bilgilerinizi göremez. Ayrıca, Emeksensin ödeme sayfaları SSL teknolojisi ile şifrelenmiştir. Kredi kartı bilgileriniz, adres ve hesap bilgileriniz ve kişisel bilgi içeren tüm sayfalar SSL teknolojisi ile korunmaktadır.

Güvenli Elektronik Ticaret

Emeksensin'de satış takip sistemi, alıcı, satıcı, ve Emeksensin arasında üç taraflı bir konferanstır. Sorduğunuz sorular ve cevapları hem alıcı, hem satıcı, hem de Emeksensin tarafından görülür. Emeksensin bu sistemi, kullanıcılarımız ile yaptığımız anketler sonucu, işlemlerinizi kolay ve hızlı bir biçimde yapabilmeniz için yaptığı araştırma çalışmaları sonucunda geliştirmiştir.

Emeksensin Güvenli Elektronik Ticaret Sistemi nasıl çalışır?

Alıcı, almak istediği ürünlerin bedelini Emeksensin'e kredi kartıyla öder yapar. Satıcı alıcının adresini alarak en geç 3 iş günü içerisinde kargoya vererek, kargo takip numarasını takip sayfasına girmek zorundadır. Alıcı kargo gönderildikten en geç 3 gün içerisinde ürünü kabul veya red etmelidir. Şayet alıcı ürünü red eder ise, alıcıya geri göndermek zorundadır. Satıcı ürününü geri aldığını onayladıktan sonra, alıcıya ödemesi geri ödenir. Bu işlemler esnasında, alıcı ve satıcı birbiri ile konuşabilir. Alım satım işlemi 3 taraflı bir konferans gibi çalışıp, bu mesajlar satış transkriptine işlenir. Alıcı onay verdikten sonra, en geç 48 saat içerisinde satıcıya ödeme aktarılır. Emeksensin, her satıştan %10 komisyon + 1TL işlem ücreti almaktadır. Ödeme gönderildikten sonra, satıcı tüm bu ticari işlemlerin dekontunu görebilir.

Üyelik

Temel Üyelik

Emeksensin'den alım yapabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için sadece bir e-posta adresi gerekir. Üyeliğiniz ile istediğiniz ürünleri alabilir ve satıcılara mesaj atabilirsiniz. Emeksensin, e-posta adresinize reklam vb. gibi istenmeyen mesajlar göndermez.

Satıcı Üyeliği

Emeksensin'de ürün listelemek ücretlidir. En düşük listeleme kredisi 9,99 TL.dir. Bu ücret karşılığında 6 ay boyunca 20 ürününüzü sitemizde yayınlayabilirsiniz. Bir ürün karşılığı listeleme ücreti 50 kuruşa gelmektedir. Üye olmak bir cep telefonuna ve bir kredi kartına veya bir PayPal hesabına sahip olmanız yeterlidir. Satıcı kaydı sayfamızda gerekli bilgileri girip ödeme yaptıktan sonra, Emeksensin cep telefonunuza bir parola gönderir. Bu parolayı girdikten sonra, satıcı üyeliğiniz başlar. Emeksensin, cep telefonu numaranıza reklam vb. gibi istenmeyen mesajlar göndermez. Satıcı üyeliği hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız ve üyelik sözleşmesine bakınız.

Emeksensin'e giriş yapamıyorum!

Şifremi Unuttum

Şifrenizini unutmanız durumunda, giriş sayfasına giderek "şifremi unuttum" bağlantısına basınız. Emeksensin'e üye olduğunuz e-posta adresini girmeniz halinde, e-posta adresinize şifrenizi değiştirmeniz için gerekli bağlantı gönderilecektir.

Kullanıcı Adımı Unuttum

Kullanıcı adınızı unutmanız durumunda, giriş sayfasına giderek "kullanıcı adımı" bağlantısına basınız. Emeksensin'e üye olduğunuz e-posta adresine kullanıcı isminizi hatırlatan bir mesaj gönderilecektir.