Emeksensin satıcı üyeliği hakkında bilmeniz gerekenler

Emeksensin'de satıcı üye olup ürün listelemek ücretlidir. En düşük ürün listeleme kredisi 9.99 TL.dir. Bu ücret karşılığında 20 adet ürününüzü 6 ay boyunca sitemizde sergileyebilirsiniz. Ancak satıcı üye olmadan önce Üyelik Sözleşmesini, Emeksensin Hizmet Şartlarını ve Emeksensin'de ne çeşit ürünler listeleyebileceğinizi ve listeleme kurallarını iyice inceleyiniz.Zira üye olduğunuzda tüm bu kuralları kabul etmiş sayılacaksınız ve birtakım yükümlülükleriniz olacaktır. Kurallarımızın size uygun olup olmadığını lütfen başından öğreniniz.

Emeksensin Üyelik Sözleşmesi ve Emeksensin Hizmet Şartları'nı üye olmadan önce okuyunuz.

Emeksensin'de listeleyemeyeceğiniz ürünler şunlardır:

  • Yenilen veya içilen gıda ürünleri
  • Endüstriyel olarak üretilmiş tüketim ürünleri
  • Kaçak ürünler, markalı ürünlerin sahteleri
  • Pazardan alınan çin malları
  • Yasadışı veya yasaklanmış olan malzemeler
  • Ürün kalitesi ve niteliği çok düşük ürünler
  • Başkalarının telif hakkı ve görselini içeren ürünler
  • Fotoğraf kalitesi çok düşük olan ve site fotoğraf kriterlerine uymayan ürünler
  • Bebek ve nikah şekerleri (içlerinde şeker, çikolata, badem, kurabiye vs. türü gıda malzemesi olanlar)
  • Bebek şekeri başlığı altında listelenen ürünlerimiz vardır. Ancak bunların dolgu malzemesi; lavanta ve elyaftır. Bunların dışında malzeme kabul etmiyoruz. Bu yüzden ürün açıklamasında badem, çikolata, şeker vs. türü malzeme gördüğümüzde ürünü kabul edemiyoruz.

Satıcı üye olmadan önce satıcı üye isminizi dikkatlice seçmelisiniz. Alıcılarla mesajlaşırken yazılması ve telaffuzu zor kullanıcı isimlerinden kaçınınız. Sonradan isim değiştirmek mümkün değildir.

Satıcı üye olup ürünleri kabul edilmeyen üyelerimizin listeleme kredisi ödemeleri kendilerine iade edilir. Ancak, site kurallarını ihlal eden ve 3 kez uyarı gönderilen üyelerin üyelikleri sonlandırıldığında ücret iadesi yapılmaz.

Satıcı üye olabilmek için;

Satıcı üye olabilmek için önce emeksensin'de normal bir hesap açarak daha sonra ilgili sayfamızdan satıcı kaydınızı yaptırmalısınız. Satıcı üye kaydı olmak için lütfen tıklayınız.

Ne çeşit ürünleri destekliyor ve kabul ediyoruz?

Yaratıcı işleri, emek yoğun işleri, Geleneksel Türk sanatlarını, büyük annelerinizden öğrenip yaptığınız işleri, her zaman kabul ediyoruz. Unutulmaya yüz tutmuş her türlü el emeğini kabul ediyoruz ve yaşatılmasına destek veriyoruz. TV’de çeşitli kadın programlarında çok kısa süre içinde yapılan bir takım işlerin benzerlerini kabul etmiyoruz. Çünkü bu programları seyreden binlerce kişi birbirinden habersiz aynı şeyleri yapmakta ve satmak istemektedirler...

"Emek Yoğun" ne demektir?

Yapılması uzun zaman alan, dikiş, nakış, dantel, örgü, patchwork (kırkyama) gibi ürünler emek yoğun sınıfına girmektedir. Eğer bir hafta harcayarak bir örtü dikiyorsanız bu emek yoğun bir iştir. Eğer bir TV programında gördügünüz bir işi 10 dakika içinde (katla, kes, yapıştır, takıştır) tarzında yapıyorsanız bu tür ürünleri sadece kendiniz için yapabilirsiniz. - Bu tür ürünleri emek yoğun ürün saymıyoruz.

Fotoğrafların düzgün çekilmiş olmasından neyi kastediyoruz?

Fotoğraf kalitesinden kastımız: Fotoğraf arka plan renklerinin beyaz ya da çok açık renk olmasını, fotoğraf karesi içinde ürünün tamamının görünebilmesini, fotoğrafın bulanık ve karanlık olmaması gerektiğini, ürün fotoğrafının yanında başka detayların olmaması gerektiğini, fotoğrafla oynanmamış olması gerektiğini, fotoğrafın gün ışığında doğru ışık altında çekilmiş olmasını, fotoğraf üzerinde herhangi bir baskı tarih, antet, vs. olmamasını ve bir fotoğraf karesi içinde çoklu fotoğraf konmamasını kastediyoruz.

Ana sayfamızda yayınlamış olduğmuz ürünlerin fotoğraflarını incelediğinizde anlatmak istediğimizi daha net anlayacaksınız. Ana sayfaya seçilmeyi hak eden ürün fotoğrafları, gerek doğru ışık, gerekse netlik konusunda ve sadece satılmak istenen ürünün görünmesi konusunda doğru fotoğraflardır. Ayrıca, blog sayfamızda da konu ile ilgili yayınlamış olduğumuz Güzel Fotoğraf nasıl çekilir? ve Ev Ortamında Nasıl Fotoğraf Stüdyosu Oluşturulur? yazılarımızı mutlaka okuyunuz.

Emeksensin kuralları hakkında

Başkalarının fotoğraflarını kesinlikle bize göndermeyiniz. Satıcı üyeliğinizi kabul ettikten sonra siteye size ait olmayan ürün fotoğrafları ya da örneklerini siteye sunduğunuz ürün çeşitlerinin dışında ürünler koyduğunuzda hesabınız habersiz sonlandırılır. Sistem bu tür ürünleri listeleyenleri mutlaka belirler.

Sitemizde satıcı üye olduğunuzda uyguladığımız bir çok kural vardır. Ürünlerinizi listelediğinizde, operatörler, destek ekipleri size hizmet verir, ancak bu hizmet, Emeksensin Hizmet Şartlarına uygun hareket edenler için geçerlidir. Site kurallarına ve Emeksensin Hizmet Şartlarına aykırı hareket edenlerin üyelikleri,  UYARILMAKSIZIN sona erdirilir.

Bu kurallar, üye sözleşmesinde açık olarak yazılmış olup, sitede satıcı üye olduğunuz sürece geçerli olup, satışlarınızı yalnızca site üzerinden sürdürmeniz ve alıcılarla sadece site üzerinden mesajlaşmanızı ve güvenli e-ticaret dışına çıkmamanızı gerektirir.

Emeksensin'in diğer sitelerden farkı nedir?

Emeksensin'de getirdiğimiz kurallar, sistem tarafından otomatik denetlenmekte, ve kuralların ihlali durumunda, emeksensin operatörlerine otomatik ihlal uyarısı gitmektedir. Siteyi başından bu şekilde geliştirdik, ve Emeksensin'de olan her şey, operatörler tarafından denetlenmektedir. Özetle, yanlışı aramayız, yanlış bize sistem tarafından getirilir.. Bu denetleme kuralların doğru şekilde işlemesini sağlamak içindir ve şarttır. Emeksensin, benzer siteler içinde bu konuda en donanımlı sitedir ve diğer sitelerde yazılım ve donanım eksikliğinden oluşan zaafiyetler, Emeksensin’de sıfır noktasındadır.