Emeksensin'de ne çeşit ürünler listeleyebilirim?

Emeksensin'de satamayacaklarınız nelerdir?

 • Yenilen veya içilen gıda ürünleri.
 • Endüstriyel olarak üretilmiş tüketim ürünleri.
 • Kaçak ürünler, markalı ürünlerin sahteleri.
 • Pazardan alınan çin malları.
 • Yasadışı veya yasaklanmış olan malzemeler.

Adım Adım Ürün Listeleme

 • Ürün listelemeden önce, tüm ürünlerinizin doğru ışık altında çok net fotoğraflarını çekmelisiniz. Fotoğraflar üzerinde tarih, antet, logo, web adresi, blog adresi gibi baskılar bulunmamalı, fotoğraflar bölünmüş bir kaç fotoğraftan oluşmamalı, fotoğraf kenarlarında ayrıca renkli bir çerçeve olmamalı, fotoğraf dosya boyutu 2MB dan büyük olmamalıdır. Fotoğrafların emeksensinde listelenen diger ürünler gibi standart bir görüntüsü olmalıdır. Emeksensin fotoğraf karesinin içinde kalan minik, dikdörtgen, yarım fotoğraflar olmamalıdır.
 • Ürününüzün satın alınmasını sağlayan en önemli unsurun fotoğraf olduğunu unutmayın. Fotoğraflar, her zaman ürüne ait olmalı, başka bir yerden kopyalanmış olmamalı, bir ürünü listelerken başka ürünlerin fotoğraflarını da koymamalısınız. Her listelediğiniz ürünün 5 fotoğrafını ayrı ayrı detaylarını göstererek çekmelisiniz. İlk fotoğraf, ürünü tam olarak gösterecek şekilde olmalıdır.
 • Fotoğrafı hazır ürünlerinizi satışa sunmak için listelemeye başlayabilirsiniz. “Ürün ekle” linkine basınca açılan sayfada göreceğiniz “ürün başlığı”, “ürün açıklaması” “malzeme”, “etiketler”, “kargo bölümü”, “fotoğraf yükle” bölümlerini adım adım uyguladıktan sonra kaydederek ürünlerinizi listelemiş olursunuz.
 • Ürün listelerken dikkat etmeniz gereken noktaları aynı zamanda blog sayfalarımızda da size açıklamıştık. Yaptığınız ve listelediğiniz ürüne ihtiyacı olan alıcının sizi bulabilmesi için ürün başlığını doğru olarak seçmelisiniz. Ürünüzü tam olarak anlatan ve sadece ürününüzle ilgili bir başlık kullanmalısınız. Örgüden yaptığınız mavi bir bebek ceketi listeliyorsanız başlığınız tam olarak şu kelimelerden oluşmalıdır; Mavi renkli örgü bebek hırkası. Görülmemiş güzellikte, moda, super vs. türü başlıklar alıcının sizi bulmasını zorlaştırır. Mavi renkli bir bebek hırkası arayan alıcı aramasını “mavi renkli bebek hırkası” kelimeleriyle yapar.
 • Açıklamalar kısmında ise, alıcının merak ettiği tüm noktalar yer almalıdır. Ürünün ebatları, giysi ise bedeni, kaç yaşa hitap ettiği, açıkca yazılmalıdır.
 • Kullanılan malzemeler bölümünde ise, sadece o ürünü yaparken kullandığınız malzemeleri yazmalısınız. Örgü bebek hırkası için malzemeniz sadece yün, tığ ya da şiştir.
 • Ürün kategorisini net seçmelisiniz. Bunun için ana sayfamızda bulunan kategoriler başlığı altındaki alt başlıklara tıkladığınızda açılan ürün isimleri sizin ürününüzün hangisi olduğu konusunda yardımcı olacaktır. Örnek vermek gerekirse; bir yüzük tasarladınız. Kategoriler başlığının altındaki takı altbaşlığına bastığınızda listelenen ürünlerin içinde yüzük gördüğünüzde kategorinizin takı olduğunu belirlersiniz.
 • Bunu belirledikten sonra sıra etiketlemeye gelir. Etiketlerde de ürünüzün niteliklerini anlatan net etiketler kullanmalısınız. Şık, özel, hediyelik, moda, trend, vs. gibi etiketler yerine, “mavi bebek örgü hırkası” için etiketleriniz “mavi”, “bebek”, “örgü”, “el emeği”, “hırka” olmalıdır.
 • Sonraki aşamada, ürün elinizde hazırsa ve kaç tane ise stok sayısını girersiniz. Ürünü siparişle yapacaksanız, süresini işaretlersiniz.”bir hafta, 2 hafta, 1 ay gibi” Bunu yapmanız, ürününüz satıldığında size kargoyu göndermeniz için yasal olarak bu süreyi tanıdığımız ve alıcının da bu süreyi kabul ettiğini gösterir.
 • Emeksensin kargo gönderimi hakkında çeşitli imkanlar sunar. İsterseniz, alıcı ödemeli, isterseniz peşin kargo, isterseniz de kargo bedelini siz üstlenir ve ücretsiz kargo seçeneğini işaretlersiniz.
 • Daha sonra, ürün fotoğraflarını yüklersiniz. İsterseniz tek fotoğraf, ürününüzün daha fazla detayının görülmesini istiyorsanız da 5 fotoğrafa kadar yükleme yapabilirsiniz. Site kurallarına uyan fotoğrafları, “göz at” ya da “dosya yükle” düğmesine bastığınızda bilgisayarınızda bulunan yüklenmesini istediğiniz ürün fotoğrafını seçer ve hemen gönder tuşuna basarsınız. Fotoğraf yüklenirken beklemenizi uyaran bir pencere çıktıktan sonra ürün fotoğrafınız kareli bölüme yerleşir. Kenarları kesik çizgilerle çevrilmiş olan fotoğrafın göstermek istediğiniz detayına dikkat çekmek için kesikli çizgileri saga sola, yukarı aşağıya kaydırarak yan tarafta görünecek küçük fotoğrafları oluşturursunuz. Aslında bu küçük fotoğraflara tıkladığınızda fotoğrafın asla kesilmediğini yine orjinal boyunda kaldığını görürsünüz. Zira “kes “dügmesi fotoğrafınızı kesmez. Kaç fotoğraf yükleyecekseniz, aynı işlemleri yapar ve bir sonraki adımda kaydet tuşuna bastığınızda da listelemenizi bitirmiş olursunuz.
 • Ancak emeksensinde listelenen ürünler otomatik olarak listelenmez. Emeksensin, ev yapımı bir site olduğundan, listelen ürünler tepeden tırnağa destek ekibi tarafından kontrol edilir ve eksiklikleri giderilebilecekse giderilip düzeltilir. Fotoğraf üzerinde tarih, baskı vs. varsa, satıcı üyenin düzeltmesi için taslak olarak işaretlenir ve eksiklikleri işaretlenir. Site kurallarına aykırı bir ürün ise reddedilir ve yine üye reddedilme sebeplerini görür. Destek ekibinin kontrolden geçirdiği ve onayladığı ürünler yayına alınır ve satışa sunulur.