Gulerartuc

Üyenin profil sayfası

Biyografisi

Merhaba ...

Ben Güler İşkar Artuç. Seramik Takı ve Obje Tasarımı ile uğraşıyorum, evliyim ve 9 yışında bir kız çocuğum var. Eğitimimi 2004 yılında, Avrupa Birliğinin Desteklediği, Türk Kültürü Eğitim Ve Hizmet Vakfı’nın, Caferağa Medresesi’nde düzenlediği Seramik kursundan aldım. Seramik sanatçıları Cüneyt Özkaya ve Birsen Cambaz ile iki yıl daha kendimi geliştirmek için çalıştım ve halen de kendimi geliştirmeye devam etmekteyim.

Üzerinde çalıştığım ürünlerin duvar süsleri, masa üstü objeleri ve takılar olmasının sebebi seramik malzemenin aslında doğal ortamda bulunan topraktan yapılıyor olması ve bu toprağı üzerimizde taşıdığımızda neğatif enerjiyi - pozitife çevirmesi, bu anlamda insanlara faydalı olmaktır.

Takı yaparken, takılarımı takan insanların kendilerini iyi hissedecekleri düşüncesi beni inanılmaz mutlu ediyor aynı zamanda yaptığım takıların tek örnek olması, bana özgü olması ve insanlığa dair güzel düşünceleri temsil ediyor olması, ayrıca kişiyi de özel kılıyor ve kendini değerli hissetmesini sağlıyor.

Anadolu topraklarından doğan 8000 yıllık bir gelenek olan Seramik Takı ve Obje Tasarımlarımla Türkiye ve Anadolu coğrafyasının kültürel çeşitliliğinden kaynaklanan zenginliğini tüm İstanbullularla ve İstanbul’u ziyaret eden farklı dünya ülkelerinden insanlarla paylaşmayı arzuluyorum.

Sevgiyle Kalın ...