Emeksensin Akıllı Arama Özelliği

Bir süredir yaptığımız araştırma çabaları sonucunda, geliştirdiğimiz akıllı arama özelliğini kullanıma açtık. Akıllı arama özelliği, emeksensin'de yayında olan eser ve ürünler içerisinde geçen kelimeleri siz daha arama yapmadan, aradığınız kelimenin baş harflerine göre seçer ve size getirir. Kısacası leb demeden leblebiyi anlar.

Her ne kadar basit bir işlev gibi gözükse de, akıllı arama sistemi, yapılan aramaları artıracak, ve emeksensin kullanıcı deneyimini geliştirecektir. Satın almak için bir ürün veya eser arayan kullanıcıya, tavsiye niteliğinde kelimeler verir. Ayrıca sadece etiket ve başlıklar için değil, malzeme ve üye isimleri arasında da size aynı şekilde arama yapar.

Arama kutucuğunun görünümü, daha sonra güzelleştirilecektir. Ayrıca, listeleme sırasında, malzeme ve etiket girerken de aynı şekilde seçim yaparak ilerleyebilmeniz sağlanacak, bu şekilde etiket ve malzeme girişlerinde imla ve yazım hatalarının önüne geçilecektir.

Bu yazıyı fazla uzatmıyoruz, deneyin, kendiniz görün! Her türlü yorum ve önerilerinizi bekliyoruz.

emeksensin - akıllı arama özelliği

Yorumlar (3)

sihirlimakas
17 Ekim 2012, 23:08

Bilgilendirmeler için teşekkürler. Benim sorum şu: aramada neden dükkan adı yazamıyoruz, bu şekilde de arama yapabilirsek çok iyi olur. Kolaylıklar diliyorum..

sekervekagit
16 Ekim 2014, 02:01

merhabalar ben de yukarıdaki yoruma katılıyorum. henüz yeniyim ama, buraya yönlendirmek istediğim kişilere link gönderme imkanım olmadığı zamanlarda, emeksensin.com'a gir, arama motoruna sekervekagit yaz beni bulursun deme ihtiyacı duyuyorum ama diyemiyorum.. bu açıdan da değerlendirmeye almanızı rica ederim. iyi çalışmalar dilerim.

16 Ekim 2014, 21:03

Emeksensin.com'a girildiğinde arama motoruna satıcı aratmak için arama kutucuğunun başındaki ikona üye ikonu (pembe elbiseli kadın) çıkana kadar tıkladığınızda istediğiniz satıcıyı, dükkan ismini aratabilir ve sayfasını açabilirsiniz:) Arama motoru 4 ayrı modda çalışır. Başlık, etiket ve açıklama modu, etiket modu, malzeme modu, üye modu.. Bilginize...

Yorum yapmak için tıklayınız.