Ev Ortamında Nasıl Fotoğraf Stüdyosu Oluşturulur?

Bilindiği üzere, emeksensin’e yüklenen eser ve ürünlerin fotoğraf kalitelerine çok önem veriyoruz. Buna hem sitemizin kalitesi, hem de satıcıların ürünlerini alıcıya sunarken en net haliyle gösterebilmeleri açısından dikkat ediyoruz.

sonsuz fon nasıl yapılır

Bu sebeble, ev ortamında minik bir fotoğraf stüdyosu kurmak için çalışmalara başladık. Bir çok denemeden sonra, sizler için bu yazıyı hazırladık. Yapacağımız şey bir sonsuz fon oluşturmak, ve fotoğraflarınızın neredeyse profesyonel kalitede çıkması için oluşturduğumuz düzeneği doğru şekilde aydınlatmak.

Gereken Malzemeler

  • 2 adet 50cm x 50cm boyutunda kesilmiş tahta plaka
  • 2 adet L şeklinde çelik destek
  • 4 adet plastik ayak ve 4 adet kısa vida
  • 16 adet 8mm çapında vida, ve bunlara uygun 32 somun, 32 pul
  • Beyaz karton
sonsuz fon yapmak için gereken parçalar

Bunların dışında, sonsuz fonumuzu birleştirmek için tornavida, pense, ve bir matkaba ihtiyaç duyacağız.

Gereken malzemeleri, herhangi bir nalburdan, veya İkea, Bauhaus türü bir yapı marketten alabilirsiniz. Dilerseniz, bizim tasarladığımız bu düzeneği basitleştirebilirsiniz. Mutlaka aynı şekilde yapmanız gerekmiyor, ancak biz bu sistemi uzun ömürlü ve kullanılabilir olması için tasarladık.

Güzel fotoğraf nasıl çekilir?

Emeksensin'e yükleyeceğiniz eserlerin fotoğrafını çekerken bazı durumları göz önünde bulundurmalısınız. Her şeyden önce eser fotoğrafı asla bulanık olmamalıdır. Çekilen fotoğrafta sergilenecek eserin net çıkması en önemli kuraldır.

İkinci önemli nokta ise eserinizin tek başına çekilmesidir. Fotoğrafta başka nesnelerin bulunması halinde, nesneniz farklı şekilde algılanabilir veya asıl göstermek istediğiniz nesne ön plana çıkmamış olur. Her eseriniz için dilerseniz farklı açılardan 4 ayrı fotoğraf yükleyebilirsiniz. Satın alacak kişi fotoğraflara bakarak eserinizin tam olarak ne olduğunu görebilmelidir.

Bu yazımızda fotoğraflardaki genel yanlışlıkları, ve bunların nasıl düzeltilebileceğini örnekleri ile anlatacağız.

emeksensin - güzel fotoğraf nasıl çekilir?