Yorum ve Puanlama Sistemi

Emeksensin satış puanlama ve yorum sistemi devreye girdi. Artık yaptığınız alım ve satışlar için karşı tarafa yorum yapabilecek ve görüş bildirebileceksiniz. Yaptığınız bir alım veya satışın bitmesinden sonra, "Bana Özel" kısmından, yorum yap bağlantısına tıklayıp, görüşünüzü pozitif, nötr veya negatif olarak seçip, dilerseniz yorumunuzu da ekleyebilirsiniz.

Puanlama sistemi, şu an sistem üzerinden olan işlemler üzerinden hesap yapar. Sergi ve profil sayfanızda kullanıcı isminizin yanında çıkan rakam, yaptığınız toplam alım ve satışları gösterir. Hemen alttaki yeşil çubuk ise, yüzde olarak kaç işlemden kaçının başarılı olduğunu gösterir. Yorumlar sayfanızda ise, alım ve satışlarınıza istinaden aldığınız ve yaptığınız yorumlar yer alır.

Şu anda puan hesabını, yapılan işlemler üzerinden yapıyoruz. İleride, bu yüzde hesabını, yapılan yorumların yüzde kaçının olumlu olduğu üzerinden yapacağız. Bunun sebebi ise, yorum ve puanlama sisteminin yeni devreye girmesi, ve sistemde hiç bir yorumun bulunmaması. Ayrıca, yorum üzerinden yüzde hesaplamanın, şöyle bir problemi var: başarılı olan bir satış işleminde bile, eğer karşı taraf herhangi bir yorum bırakmaz ise, puan yüzdenizin düşmesi. Bu sebepten dolayı şu anda puan hesabını, yapılan işlemler üzerinden yapıyoruz.

Daha önceden yaptığınız alım ve satışlar, sistemde kayıtlı olup, bu işlemlere yorum bırakabilirsiniz. Dilerseniz, sizden alım yapan üyelerimize mesaj göndererek, yaptıkları alımlar için bir yorum bırakmasını isteyebilirsiniz.

Yorum ve puanlama sistemi ile ilgili her türlü görüş ve önerilerinizi bekliyoruz.

Emeksensin Blogspot Kutucuğu

Emeksensin'de sergilediğiniz eser ve ürünlerinizi, kendi blog sayfanızda da bir kutucuk içerisinde gösterebilmeniz için iki ayrı formatta ve dört ayrı sıralama seçeneği ile kişiselleştirebileceğiniz bir "gadget" geliştirdik.

Emeksensin Blogspot Gadget

Adım adım kurulum talimatı için tıklayınız. Emeksensin kutucuğu hakkında her türlü görüş ve önerileriniz için destek@emeksensin.com adresine e-posta atınız.

Emeksensin Akıllı Arama Özelliği

Bir süredir yaptığımız araştırma çabaları sonucunda, geliştirdiğimiz akıllı arama özelliğini kullanıma açtık. Akıllı arama özelliği, emeksensin'de yayında olan eser ve ürünler içerisinde geçen kelimeleri siz daha arama yapmadan, aradığınız kelimenin baş harflerine göre seçer ve size getirir. Kısacası leb demeden leblebiyi anlar.

Her ne kadar basit bir işlev gibi gözükse de, akıllı arama sistemi, yapılan aramaları artıracak, ve emeksensin kullanıcı deneyimini geliştirecektir. Satın almak için bir ürün veya eser arayan kullanıcıya, tavsiye niteliğinde kelimeler verir. Ayrıca sadece etiket ve başlıklar için değil, malzeme ve üye isimleri arasında da size aynı şekilde arama yapar.

Arama kutucuğunun görünümü, daha sonra güzelleştirilecektir. Ayrıca, listeleme sırasında, malzeme ve etiket girerken de aynı şekilde seçim yaparak ilerleyebilmeniz sağlanacak, bu şekilde etiket ve malzeme girişlerinde imla ve yazım hatalarının önüne geçilecektir.

Bu yazıyı fazla uzatmıyoruz, deneyin, kendiniz görün! Her türlü yorum ve önerilerinizi bekliyoruz.

emeksensin - akıllı arama özelliği

Güzel fotoğraf nasıl çekilir?

Emeksensin'e yükleyeceğiniz eserlerin fotoğrafını çekerken bazı durumları göz önünde bulundurmalısınız. Her şeyden önce eser fotoğrafı asla bulanık olmamalıdır. Çekilen fotoğrafta sergilenecek eserin net çıkması en önemli kuraldır.

İkinci önemli nokta ise eserinizin tek başına çekilmesidir. Fotoğrafta başka nesnelerin bulunması halinde, nesneniz farklı şekilde algılanabilir veya asıl göstermek istediğiniz nesne ön plana çıkmamış olur. Her eseriniz için dilerseniz farklı açılardan 4 ayrı fotoğraf yükleyebilirsiniz. Satın alacak kişi fotoğraflara bakarak eserinizin tam olarak ne olduğunu görebilmelidir.

Bu yazımızda fotoğraflardaki genel yanlışlıkları, ve bunların nasıl düzeltilebileceğini örnekleri ile anlatacağız.

emeksensin - güzel fotoğraf nasıl çekilir?

Emeksensin Rengarenk

Emeksensin’de renklerine göre eser arama özelliği açıldı!

Örneğin kırmızı renklerin ağırlıkta olduğu bir tablo mı arıyorsunuz? Tüm sanatçıların sayfalarını tek tek aramak yerine rengarenk sayfasına gidiyorsunuz ve renk kartelasında kırmızıya basıyorsunuz; işte bütün kırmızılar karşınızda... Aralarından istediğiniz kırmızıyı seçmek çocuk oyuncağı.. Kırmızı ağırlıklı eserleri görmek için tıklayınız.

emeksensin - rengarenk